Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Powiększ obrazPani Sulej prezentuje historię Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta jest nieprzypadkowa, ponieważ wtedy przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

W naszej szkole świętowaliśmy przez kilka dni. Już w piątek (19.11) Rzecznik Praw Uczniów – pani Anna Sulej w klasach V i VI w niezwykle ciekawy sposób przedstawiła historię tego międzynarodowego święta i jego główne założenia. Uczniowie klasy 8E przeprowadzili interaktywny test sprawdzający wiedzę, który uczniom bardzo się spodobał. Samorząd Uczniowski włączył się do tej akcji i zachęcał do ubrania się na niebiesko, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dziękujemy Nauczycielom i Uczniom do podjęcia tej inicjatywy, a w szczególności klasom 4D i 8E, które w 100% wywiązały się z tego zadania.

Dla klas III i IV zostały przygotowane i przeprowadzone specjalne lekcje związane z przybliżeniem praw dziecka i podsumowane plastycznymi kartami pracy. Najstarsi uczniowie (klas VII i VIII) w poniedziałek tj. 22 listopada na długiej przerwie zatańczyły belgijkę wywodzącą się z ludowego tańca Chapelloise, która jest jednocześnie tańcem integracyjnym.

Poprzez wszystkie te działania chcieliśmy, wspólnie z UNICEF uczcić tę wyjątkową datę i pokazać, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki.

Rzecznik Praw Ucznia i Samorząd Uczniowski kl. IV-VIII