Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w SP 9

Powiększ obraz

20 listopada uczniowie SP 9 we współpracy z UNICEF Polska, włączyli się w obchody 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów było hasło: „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Strażnikiem konwencji jest UNICEF, którego symbolem jest kolor niebieski. Ten kolor wyraża zaangażowanie w obronę praw najmłodszych i jest symbolem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

W rocznicę tego wydarzenia w szkole odbyło się szereg inicjatyw. Uczniowie klasy II a przygotowali apel podczas którego w barwny sposób przedstawili prawa,  które przysługują wszystkim dzieciom na świecie. Ponadto klasy szóste wzięły udział w projekcie „Znam swoje prawa”. W ramach projektu odbył się konkurs wiedzowy oraz plastyczny.