Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Powiększ obraz

17 stycznia przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, poznanie postaci i przygód Kubusia Puchatka, kształtowanie uważnego słuchania i wykonywania poleceń. 

Dzieci przyniosły do Przedszkola pluszaki przedstawiające Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, książki, a niektóre nawet przyszły ubrane w kolory misia ;). W tym dniu czekało na nich  wiele ciekawych niespodzianek. Uczestniczyły w zajęciach pt: ,,Kubuś Puchatek – historia prawdziwej przyjaźni”.

Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika bardzo zainteresowały dzieci.

Podsumowaniem zdobytych wiadomości były zagadki słowne oraz konkurs plastyczny pt: ,, Kubuś Puchatek – prawdziwy przyjaciel”. Dzieci podczas zajęć były aktywne,  a wykonując prace plastyczne  wykazały się wielką pomysłowością i kreatywnością. Po konkursie dzieci zrobiły wystawę swoich pracy i oceniały, która praca jest najładniejsza. Wspólnie dzieci zdecydowały, że najbardziej estetyczną i najładniejszą pracą był rysunek Gabrysi. Serdecznie gratulujemy 😉