Miastu na Urodziny

Powiększ obraz

„Miastu na Urodziny…”  w 99 Rocznicę Niepodległości – taki tytuł nosiło spotkanie, które w dniu 14 listopada miało miejsce w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury. Było ono podsumowaniem czerwcowego pleneru literackiego, który odbył się w Siedlcach na placu przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

Zwieńczeniem projektu było wydanie przez Siedlecką Grupę Literacką Witraż oraz Miejski Ośrodek Kultury pocztówek literackich, na których znalazły się wiersze uczniów naszej szkoły:  Bernarda Mitury, Wiktorii Laprus i Anny Kieliszek. Uczniowie ci pod opieką nauczycielki języka polskiego – Bożeny Czarneckiej-Akus nie pierwszy raz sięgnęli po „oręż literackiego pióra”.

Miło dodać, że na zaproszeniu znalazł się fragment utworu Wiktorii Laprus:

(…) Nie widzę jeszcze

Kim jest postać

Która patrzy na nich przyjaznym okiem

Z wysokości

A człowiek ten jest wzorem dla wszystkich

Niegdyś – obrońcą Polski

Heroicznym rycerzem walczącym za Ojczyznę

Patriotą od najmłodszych lat

Tym

Który nigdy nie zwątpił w niepodległość…

Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego  otrzymało podziękowanie za aktywny i twórczy udział nauczycieli i uczniów w realizacji imprez literacko-muzycznych w ramach obchodów 470 lat Miasta Siedlce oraz 99 rocznicy odzyskania niepodległości.

Bożena Czarnecka-Akus