Mamy Niepodległą! w SP 9 w Siedlcach

Powiększ obrazUczniowie piszący kartki

Nasza Szkoła już po raz kolejny włączyła się do akcji „Mamy Niepodległą!”, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Projekt polega na wysłaniu do osób bliskich, znajomych, kolegów kartki pocztowej z okazji Święta Niepodległości. Akcja ta nawiązuje do napisanej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie Polski, która dzięki sprytnie przygotowanej, w konspiracji akcji, wykorzystując radiotelegrafy dawnych zaborców została wysłana do przywódców państw biorących udział w I wojnie światowej oraz państw neutralnych.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali patriotyczne kartki pocztowe przesłane przez muzeum w Sulejówku, na których mogli napisać życzenia dla Naszej Ojczyzny lub do swoich bliskich, życząc radosnego Święta Niepodległości. Inicjatywa pisania życzeń spotkała się z ogromnym i radosnym odzewem ze strony naszych uczniów, którzy już w szkole wypisywali pocztówki, aby jak najszybciej wysłać je do adresatów.