KONKURS KOLĘD I POEZJI O BOŻYM NARODZENIU W JĘZYKU NIEMIECKIM

Powiększ obraz

17 stycznia 2019 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Śpiewania Kolęd i Recytacji Poezji o Bożym Narodzeniu w Języku Niemieckim zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Doskonalenia i Doradztwa Nauczycieli w Siedlcach. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach przy ulicy Konarskiego 11. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie jednego wiersza i jednej kolędy.

Aleksandra Mirońska z klasy 3d zajęła II miejsce prezentując wiersz pod tytułem „Christkind im Walde” von Ernst von Wildenbruch i kolędę „Leise rieselt der Schnee”. Natomiast Zuzanna Wilińska z klasy 7c zdobyła wyróżnienie w tym konkursie recytując wiersz „Der eingesparte Weihnachtsmann” von Horst Winkler i śpiewając kolędę „Stille Nacht”. Uczennice przygotowała pani Małgorzata Szczepanik. Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Wordpress Photo Gallery