Turniej Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie

15 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Adamowie odbył się Turniej Szkół Sienkiewiczowskich pod patronatem Wójta Gminy Adamów. W konkursach: matematycznym, ortograficznym, plastycznym, języka angielskiego i grze terenowej „Sienkiewicz na ekranie” wzięło udział 129 uczestników z 8 szkół: Adamowa, Gozda, Grabowa Szlacheckiego, Siedlec, Starego Kębłowa, Wojcieszkowa, Woli Okrzejskiej i Puław.

Na turnieju nie zabrakło laureatów naszej szkoły, którzy odebrali gratulacje i nagrody od Wójta Gminy Adamów i organizatorów.

Główną nagrodę, czyli Statuetkę Zwycięzcy Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich pod patronatem Wójta Gminy Adamów zdobyła również nasza Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach.

Konkurs ortograficzny:
Krzysztof Szafkowski (kl 3b) – I miejsce
Gabriela Mlonek (kl 6a) -III miejsce

Konkurs matematyczny:
Emilia Popek (kl 3b) – II miejsce
Patryk Mikiciuk (kl 5c) – III miejsce
Gabriel Bujak (kl 6c) – II miejsce
Justyna Orzełowska (kl 7a) – II miejsce
Julia Wójcik (kl 8c) – II miejsce

Konkurs języka angielskiego:
Daniel Szarejko (kl 4a) – I miejsce
Martyna Kondraciuk (kl 5a) – I miejsce