INNOWACYJNA LEKCJA HISTORII W SP9

Powiększ obrazScenografia Innowacyjnej Historii

W dniach od 14 do 17 listopada 2023 r. SP9 było gospodarzem projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod nazwą „Innowacyjna Historia”. W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły, uczniowie innych sieleckich szkół oraz przybyli goście m.in. z Kuratorium Oświaty w Warszawie. Delegatury w Siedlcach.

Dzięki Mobilnym Laboratoriom Przyszłości, uczestnicy projektu obejrzeli dwa filmy: „Kartka z Powstania”, który opowiadał o wydarzeniach z Powstania Warszawskiego oraz „Wiktoria 1920”, który przedstawiał wojnę polsko-bolszewicką.

Oba seanse odbywały się z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), w specjalnie przygotowanej scenografii. Prezentacje filmów zostały poprzedzone wstępem wprowadzającym w tematykę związaną z filmem. Następnie wszyscy otrzymali gogle VR oraz instrukcję ich użytkowania, a po projekcjach uczestniczyli w dyskusji i dzieli się swoimi wrażeniami.