III miejsce na Wielkich Igrzyskach Ekologicznych

W dniach 11 – 12 kwietnia 2018 r. odbyły się w Hali OSiR w Siedlcach Wielkie Igrzyska Ekologiczne zorganizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.

Do zmagań kursowych przystąpiły liczne drużyny z wielu siedleckich szkół.

Igrzyska przeprowadzane były w sześciu kategoriach wiekowych:
1) przedszkola,
2) klasy I – III szkół podstawowych,
3) klasy IV – V szkół podstawowych,
4) klasy VI – VII szkół podstawowych,
5) klasy gimnazjalne,
6) szkoły średnie

Idea, jaka przyświecała organizatorom igrzysk to przede wszystkim kształtowanie wśród dzieci i młodzieży trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko poprzez codzienne działania we własnym domu, szkole i najbliższym otoczeniu.

Naszą szkołę w czterech kategoriach reprezentowały następujące drużyny:

1. „BOBRY” – kl. III a i „SOKOŁY” kl. III d – opiekun p. Ewa Karaś
  2. „LWY” – kl. III c – opiekun p. Iwona Kierszniewska
  3. „ORŁY” – kl. IV a, „JAGUARY” – kl. IV f i ”FC DRZEWCE” – kl. V b – opiekun p. Anna Derlatka
  4. „KOSY” – kl. VI a, „RAKI” – kl. VI b i „ZWINNE PSZCZÓŁKI” – kl. VII a – opiekun p. Małgorzata Komoń

W trakcie Igrzysk sprawdzano wiedzę z zakresu ochrony środowiska oraz właściwego segregowania odpadów, a także rywalizowano w konkursach sprawnościowych.

Wszystkie drużyny walczyły bardzo dzielnie.

Najwyższe spośród drużyn z naszej szkoły – III miejsce – zdobyła drużyna „Jaguarów” z kl. IV f.