Filharmonia Narodowa

8 listopada 2019 r. –  tego dnia dziewięcioro uczniów z klasy VII a wraz z paniami  A. Bączyk, Z. Polak oraz A. Sulej uczestniczyło w niezwykłym wydarzeniu. Podróż do Warszawy odbyliśmy pociągiem Kolei Mazowieckich. Droga od dworca Warszawa Śródmieście do Filharmonii była okazją do zachwytów nad rzęsiście oświetloną Warszawą.

Uczestniczyliśmy w koncercie Orkiestry Polskiego Radia kierowanej przez panią Marzenę Diakun. Wysłuchaliśmy  Le Tombeau de Couperin –Maurice’a Ravela, Concert champêtre FP 49 – Francisa Poulenca, II Symfonię c-moll op. 15 Charakterystyczną – Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego. Jako solista wystąpił pan Władysław Kłosiewicz, który grał na klawesynie.

Nie był to nasz ostatni wyjazd tego rodzaju, ponieważ większości młodzieży ta forma rozrywki bardzo przypadła do gustu, a swoją kulturą uczniowie dowiedli, że potrafią się odpowiednio zachować.

Ogromnym przeżyciem był nocny powrót pociągiem.(ab)