Europejski Dzień Języków Obcych

Powiększ obraz
Europa da się lubić 🙂  Europa w SP 9 jest kolorowa, fantazyjna i wyjątkowa. To wspaniały kolaż artystycznych inspiracji.
Z okazji Dnia Języków Obcych (26 września) korytarz naszej szkoły zamienił się na tydzień w niezwykłą galerię sztuki. Niestandardowe flagi krajów europejskich zachęcały do poświęcenia kilku chwil na obejrzenie tych pięknych prac i poznanie wybranych państw. Wystawę obejrzał każdy uczeń i pracownik szkoły – nie można było przejść obok niej obojętnie. Różnorodność form, dobór materiałów i pracowitość uczniów sprawiły, że projekty były naprawdę unikatowe. Każdy chciał dotknąć flag, a niektórych nawet spróbować 🙂

Wszystkie prace były wyjątkowe, dlatego podwójna ilość została uhonorowana miejscami na podium. I tak, ex aequo:
I miejsce dla klas: 6a (Włochy) oraz 8b (Estonia)
II miejsce dla klas: 4c (Litwa) oraz 7a (Grecja)
III miejsce dla klas: 6c (Belgia) oraz 4b (Finlandia)
Wyróżnienie dla klasy 4a (Austria)
Gratulujemy Wam pomysłowości, doceniamy kreatywność i bijemy brawo za czas poświęcony na wykonanie flag.
Dzięki Wam jesteśmy bogatsi o nową wiedzę, a nasza wyobraźnia została pobudzona.
Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Szczepanik i Anna Sachanowicz