Ekologiczny pokój zagadek

Powiększ obraz

2 października 2018 r. uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pod nazwą „Ekologiczny pokój zagadek „Eko energia””, realizowanych przez stowarzyszenie Tutajteraz. Warsztaty miały formę gry, która polegała na rozwiązaniu przez dzieci szeregu zagadek o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, dotyczących m.in. odnawialnych źródeł energii, zasad segregacji odpadów, oszczędzania wody i energii elektrycznej.

Uczniowie mieli okazję doświadczyć, w jaki sposób widzą różne gatunki zwierząt oraz skosztować jabłek z ekologicznej uprawy. Taka forma zajęć bardzo się uczniom podobała. Wiedza o ekologii została przekazana w łatwo przyswajalny sposób i z pewnością wzbudziła w nich jeszcze większą świadomość zachowań, zmierzających do życia w czystym, zdrowym środowisku.

Wordpress Photo Gallery