Ekologiczny pokój zagadek

Powiększ obraz

Dnia 28 listopada b. r. klasa 4 b uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Galerii Kultura w Siedlcach pt. „Ekologiczny pokój zagadek”. Ten niezwykle interesujący projekt był bezpłatny dla uczniów ze względu na dofinansowanie Urzędu Miasta Siedlce.

Aby prawidłowo rozwiązać różnorodne zagadki trzeba było m. in. rozszyfrować, który liść spadł z jakiego drzewa, jak prawidłowo segregować odpady, znać nazwy różnych zwierząt, a także odgadnąć kto jak widzi, bo okazuje się, że świat widziany naszymi oczami nie jest taki sam jak świat widziany oczami innych organizmów. Do tego wszystkiego oczywiście niezbędna była dobra współpraca ze sobą poszczególnych uczniów, którzy podzieleni byli na niewielkie grupy.

Nauka zdobywana dzięki obserwacjom i doświadczeniom zawsze zyskuje ogromne zainteresowanie i pozostaje w pamięci na długo. Mamy nadzieję, że dzięki tym niecodziennym zajęciom tak będzie i tym razem.

Anna Derlatka, Agnieszka Pypowska