Sukcesy naszych uczniów i rodziców w IX Dyktandzie Siedleckim

Już po raz dziewiąty uczniowie i rodzice ze wszystkich siedleckich szkół zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji. Cykliczna impreza, której pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach odbyła się, jak zwykle, 1 kwietnia.

Tegoroczne dyktano we wszystkich grupach wiekowych związane było tematycznie z internetowymi zagrożeniami. Właśnie dlatego pojawiły się w nim również wyrazy i wyrażenia anglojęzyczne takie, jak: Facebook, Instagram, Twitter, You Tube. Dyktanda „najeżone“ hejtem, cyberbullyingiem czy hipochondrią nie należały do najłatwiejszych, jednak uczestnicy poradzili sobie z tekstem doskonale.

Uczeń klasy 3b – Krzysztof Szafkowski został finalistą IX Dyktanda Siedleckiego, zajmując w nim III miejsce, zaś cała reprezentacja klas III w składzie: Emilia Popek 3b, Krzysztof Szafkowski 3b i Aleksander Derlatka 3d zajęła I miejsce wśród siedleckich szkół i otrzymała tytuł „Mistrza ortografii” w swojej grupie wiekowej.
Gratulujemy finaliście oraz całej reprezentacji, nauczycielom i rodzicom!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w grupie wiekowej – gimnazjum zajęła II miejsce wśród siedleckich szkół, zaś w grupie rodziców mamy ogromny sukces, ponieważ

II miejsce uzyskała p. Katarzyna Komarowska (mama ucz. z kl. VI d)
III miejsce – p. Anna Wideńska (mama ucz. z kl. II a)

Serdecznie gratulujemy.

Bożena Czarnecka-Akus