Dziękczynna pielgrzymka do Częstochowy

Powiększ obraz

4.06 uczniowie z klas IV uczestniczyli w dziękczynnej pielgrzymce po Rocznicy I Komunii do Częstochowy. Głównym celem pielgrzymowania było oczywiście sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej. Msze św ks.Krzysztof odprawił w Wieczerniku tuż przy bazylice. Udało się nam również zwiedzić sale rycerska, w której poznaliśmy historię obrazu, a także muzeum, w którym zobaczyliśmy dokumenty kościelne, przedmioty kultu,  4 najpiękniejsze sukienki Maryi,  instrumenty muzyczne, na których Ojcowie Paulini od wieków grają melodie na odsłonięcie i zamknięcie obrazu.

Mieliśmy okazję tez zobaczyć stacje drogi krzyżowej na walach. Cóż to by była za pielgrzymka bez pamiątek, więc każdy mógł kupić coś dla siebie lub bliskich. I choć droga była daleka to humor nas nie opuszczał i towarzyszył do samego powrotu.

Wordpress Photo Gallery