Drużyna „UBUNTU” na XVII Nadliwczańskim Rajdzie Pieszym

Powiększ obraz

W dniach 18 – 20 października drużyna harcerska „UBUNTU” uczestniczyła w XVII Nadliwczańskim Rajdzie Pieszym w Mokobodach. Wszystko rozpoczęło się w piątek  w Szkole Podstawowej w Mokobodach.

Po przyjeździe drużyn i rozlokowaniu w salach odbył się apel, a następnie kolacja. Po kolacji rozpoczęły się prace kulinarne, a zadaniem  naszej drużyny było upieczenia ciasta marchwiowego.

W sobotę nastąpiła pełna mobilizacja wszystkich uczestników rajdu. O godzinie 9.40 wyruszyliśmy na trasę. Wędrowaliśmy po drogach i bezdrożach gminy Mokobody zaliczając na mapie wyznaczone punkty. Było ciężko ale wytrwaliśmy do końca. Pokonaliśmy 23 km             i wróciliśmy do szkoły o godzinie 16.20.  Wieczorem odbył się apel podsumowujący, na którym ogłoszono, że nasza drużyna zajęła I miejsce w grze terenowej. Wieczorem odbyła się harcerska dyskoteka oraz konsumpcja upieczonych przez drużyny słodkich wypieków. Finałem tego ciężkiego dla nas dnia było musztra o 24.00, podczas której harcerz Adrian Bożedajek miał mianowanie na przybocznego w drużynie.

A w niedzielę… sprzątanie szkoły i powrót do domu.