Darmowe warsztaty programowania

Szanowni Państwo,

we wrześniu startuje kolejna edycja “Koduj z Gigantami”! Już po raz siódmy zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym do wzięcia udziału w darmowych warsztatach programowania!

 

W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 12 – 13 oraz 19 – 20 września w wybranych miastach w całej Polsce. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, przewidziane są interaktywne zajęcia online w małych grupach.

 

Honorowe patronaty nad akcją objęli Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji, a także włodarze wszystkich miast, w których wydarzenie będzie się odbywać.

“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

 

Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

 

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

– uczestnicy 7 – 9 lat: SCRATCH,

– uczestnicy 10 – 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,

– uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

 

Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:

Lokalizacje KZG wrzesień’20

Program wydarzenia “Koduj z Gigantami”

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest indywidualna rejestracja każdego z uczestników. Zapisów będzie można dokonywać od 1 września poprzez stronę:

www.kodujzgigantami.pl