CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki – podsumowanie projektu

Powiększ obraz

W miniony piątek 9 października klasa 2b ukończyła realizację trzeciego  modułu innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Był to ostatni moduł projektu,  którego realizacja rozpoczęła się w październiku 2019 roku i z racji pandemii została przerwana. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się ukończyć rozpoczęte wyzwanie.

Do realizacji trzeciego modułu wybraliśmy książkę znanego pisarza Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”.  Na początek zabraliśmy się do pracy z lekturnikiem.  Opowiedzieliśmy swoje wrażenia po przeczytaniu lektury, wypełniliśmy jej metryczkę, pokolorowaliśmy portret głównego bohatera oraz opisaliśmy jego cechy charakteru i to, czym się zajmował. Następnie namalowaliśmy sceny ulubionych wydarzeń i ułożyliśmy obszerny opis biura bohatera. Na koniec każdy uczeń dokonał samooceny swojej pracy i poziomu znajomości treści lektury.

Po zakończeniu pracy z lekturnikiem przeszliśmy do zajęć bardziej praktycznych, a były nimi m.in. zaprojektowanie plakatu na temat autora książki Grzegorza Kasdepke, Klasowy Konkurs Pięknego Czytania fragmentów lektury oraz wykonanie rzeczywistych rozmiarów sylwety głównego bohatera.

Wszyscy uczniowie obecnie już klasy 2b bardzo zaangażowali się w wykonanie powierzonych im zadań i odpowiedzialnie się z nich wywiązali. Podobnie jak w poprzednim module, uczniów bardzo zainteresowały losy bohatera – detektywa Pozytywki i już sięgają po kolejne części tej serii, aby poznać dalsze przygody i zagadki, jakie udało mu się rozwiązać.

Już wkrótce zaczynamy kolejną przygodę z literaturą w II edycji projektu.

CertyfikatNauczyciela