Czy wiesz co jesz?

Powiększ obrazNa niebieskim, żółtym i białym tle opis zawartości cukru w napojach i przyklejone puste butelki.

Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem p. Agnieszki Pypowskiej i p. Anny Derlatki wykonali projekt edukacyjny pt. „ Czy wiesz co jesz?”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile jest cukru w Twoich ulubionych batonikach albo napojach czy chcesz poczytać o szkodliwości dodatków określanych jako „E”, jeśli interesuje Cię jakie barwniki są dodawane do popularnych smakołyków, albo zastanawiasz się nad kalorycznością różnych produktów oraz ilością tłuszczy w ulubionych przekąskach, to koniecznie odwiedź naszą wystawę, która znajduje się na korytarzu 1 piętra II segmentu szkoły.

Warto, szczególnie przed Świętami Bożego Narodzenia, zastanowić się nad indywidualnym podejściem do zakupów, tak by w całym nadchodzącym Nowym 2022 Roku wprowadzić nowe, zdrowe zasady naszych wyborów kulinarnych.