“BohaterON- włącz historię!” w naszej szkole

Powiększ obrazAutorzy listów do Bohaterów Powstania

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Udział w kampanii BohaterON pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

Tym samym udało nam się połączyć pokolenia i sprawić, że adresaci będą czuli, że pamięć o Nich, Ich odwadze nie zginie. Udział w akcji był piękną lekcją patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny.

Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz serce włożone w realizację akcji BohaterOn. Szczególne podziękowania składamy koordynatorkom akcji Aleksandrze Hawryluk oraz Darii Wyrozębskiej z klasy VIII a.