Angielska przygoda

Nasza angielska przygoda z 29 kwietnia była wypełniona mnóstwem ciekawych wydarzeń. Mimo bardzo wczesnego rozpoczęcia uczestnicy od samego początku byli radośni i pełni energii, a ich śpiew wypełniał cały autokar.

Wyjątkowo słoneczna aura zachęcała do działania i odkrycia tajemnicy zaginionego obrazu. Podzielni na cztery grupy uczniowie, niczym Sherlock Holmes, rozwiązywali szereg skomplikowanych zagadek. Odczytywanie mapy, szukanie poszlak, spotkania z niezwykłymi postaciami, rozszyfrowywanie kodów, tworzenie portretów pamięciowych, zadania sprawnościowe, na spostrzegawczość i kreatywność – to tylko ułamek tego, czego doświadczyliśmy.

Odnieśliśmy sukces i spełniliśmy misję jak prawdziwi detektywi. Organizatorzy byli zachwyceni naszą młodzieżą. Po wykonaniu zadania świętowaliśmy i odpoczywaliśmy w przepięknym krajobrazie ogrodów BUW wypełnionych wonnymi kwiatami i miękką, soczyście zieloną trawą zachęcającą do relaksu.

W Teatrze Studio Buffo zajęliśmy najlepsze miejsca – pierwsze rzędy i od pierwszych sekund nasz wzrok nieprzerwanie skierowany był na mroczną szekspirowską scenę. Brytyjscy aktorzy doskonale wcielili się w bohaterów Makbeta i oddali prawdziwy klimat sztuki. Śledziliśmy tragiczne losy bohaterów w napięciu. Przedstawienie było niezwykle ciekawe, ale i poważne. Zetknięcie z rodowitymi Brytyjczykami i wymagającym repertuarem uświadomiły nam piękno języka angielskiego oraz fakt, że jeszcze dużo nauki przed nami, aby w zadowalającym stopniu z niego korzystać.

W dobrych nastrojach wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną. Opowiadając sobie o naszych przeżyciach, podsumowując wyjazd i wesoło śpiewając wróciliśmy pod budynek naszej szkoły.