Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Powiększ obraz

19. XII w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie przybliżające historię Narodzenia Pana Jezusa. Mottem przewodnim były słowa Św. Pawła Apostoła z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

Przedstawienie nie było tradycyjnymi Jasełkami, ale zawierało przesłanie, że każdy z nas w życiu toczy walkę że złem i jest narażony na pokusy szatana, który robi wszystko by „złowić” ludzka duszę, przeciągnąć ją na stronę zła i odłączyć od miłości Boga. Dzięki Jezusowi,  który przychodzi na świat, by potem umrzeć  na krzyżu za nasze grzechy, mamy możliwość wyboru czynienia dobra lub zła. Zło przychodzi szybko i łatwo.  Dobro wymaga wysiłku i ofiary. Co wybierzemy zależy od nas. Człowiek ma prawo do błędu, ale tylko z pomocą Boga mamy siłę by ten błąd naprawić.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie ķlas V i VI pod kierunkiem i opieką p. D.Obrępalskiej i p. A Chorłowskiej.