Akademia z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Powiększ obraz

Dnia 10.11.2017 r., w przeddzień 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole miała miejsce akademia z tej właśnie okazji. Jej temat: rozważania o wolności rozbrzmiewał przez cały czas jej trwania. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy III b pod kierunkiem pani Iwony Malinowskiej i pani Marzanny Czerko.

Uczniowie mieli okazję poznać różne rodzaje wolności. Pomiędzy rozważaniami, nasz szkolny chór pod opieką pani Anny Gotowickiej-Lipińskiej, śpiewał patriotyczne pieśni. Nie zabrakło również występów solowych i w duetach. Jedna z uczennic naszej szkoły odczytała fragment swojego opowiadania, którego akcja jest osadzona w czasach poprzedzających odzyskanie niepodległości. Akademię zamknęło wystąpienie pani dyrektor, która trafnie podsumowała całe wydarzenie i wszystkie przekazane treści. Na koniec wręczyła listy gratulacyjne stypendystom za drugie półrocze minionego roku szkolnego 2016/17.