6 663,61 zł od SP 9 dla Kacpra Boruty

Powiększ obraz

Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w akcję pomocy małemu Kacprowi Borucie, chorującemu na SMA, a czekającemu na podanie leku, który może mu pomóc. Koszt lekarstwa to aż 9 milionów złotych.

Nic więc dziwnego, że nikogo ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Siedlcach nie trzeba było specjalnie zachęcać do niesienia pomocy.

Rozpoczęliśmy od zbiórki wśród rodziców, którzy przybywając na wywiadówki hojnie zasilali specjalne puszki wolontariuszek: Wiktorii Kuć i Mai Krasnodębskiej z kl. II A oraz Nikoli Kuć z kl. IV A. Uczniowie najmłodszych klas wykonali kolorowe kartki dla Kacperka, a w czasie trwającego dwa dni kiermaszu każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie: skorzystać z poczty walentynkowej, zjeść smaczne ciasto lub drożdżówkę, kupić książkę, pluszaka, grę, puzzle, zakładkę, zabawkę lub inny ciekawy drobiazg. Dzięki szczodrości nauczycieli, rodziców i uczniów, którzy przynieśli wiele różnorodnych przedmiotów udało się przez dwa dni zorganizować znakomity, cieszący się ogromnym zainteresowaniem kiermasz.

Czasem zdarzało się, że Ktoś kupował, po godzinie przychodził i z powrotem oddawał nabytą rzecz, aby jeszcze raz można było za nią uzyskać pieniądze dla Kacperka…. Czasem Ktoś wrzucał pieniądze do puszki, tylko oglądając asortyment wystawiony na parterze szkoły… Czasem cała klasa oddawała wszystkie swoje wspólne oszczędności… Czasem Ktoś płacił 10 razy więcej niż uczniowie wycenili daną rzecz…

Zawsze jednak, w ciągu tych kilu dni, Wszystkim towarzyszył uśmiech, radość, jedność i przekonanie, że działamy wspólnie w bardzo ważnej sprawie.

Dzięki Wam – Wszystkim udało się zebrać 6 663, 61 zł, które przekażemy w całości Rodzicom Kacpra.

Nie udałoby się to, gdyby nie nasze wspólne działanie, gdyby nie Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele.

Tyle osób zaangażowanych, tyle darczyńców, tylu kupujących, wykazujących się dobrocią serca i chęcią niesienia pomocy, że nie sposób wymienić Wszystkich, a że każdy gest miał znaczenie, że najmniejszy czyn każdej osoby był ważny to nikogo nie wymieniamy, ale Każdemu z Was serdecznie dziękujemy.

To nasz wspólny sukces, który niech przybliży Kacperka do osiągnięcia najważniejszego celu – zdrowia.